کانادا

Giant of Provence

افرادی که علاقه مند به زندگی در کشور کانادا هستند بهتر است در ابتدا درباره کانادا اطلاعات لازم را کسب نمایند و شناخت کافی از زندگی در این کشور داشته باشند. کشور کانادا از نظر جغرافیایی در شمال قاره آمریکا واقع شده است. این کشور دومین کشور بزرگ جهان به شمار می رود. این روز ها به واسطه قانون خاک کشور کانادا افراد زیادی برای تولد فرزند خود به این کشور سفر می کنند تا کودک خود را شهروند و تابع کشور کانادا نمایند. از سلبریتی ها و بازیگران معروف گرفته تا شهروندان عادی همگی به دنبال این فرصت هستند. دلیل علاقه مندی مردم برای کسب ویزا و یا تابعیت کانادا نیز امکانات، رفاه اجتماعی، امنیت، شرایط اقتصادی عالی این کشور است. در ادامه این مقاله درباره کانادا اطلاعات بیشتری در اختیار شما عزیزان قرار داده خواهد شد.کانادا

کانادا شمالی ترین کشور قاره ی آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان است که از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی می شود. مساحت کلی کشور کانادا ۹٫۹۸۴٫۶۴۰ کیلو متر مربع می باشد. از نگاهی دیگر کشور کانادا ۶ برابر ایران و ۴۰ برابر کشور انگلیس است.

کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود و اقتصاد آن از تنوع و گوناگونی فراوانی برخوردار است. کانادا در بین ۱۰ کشور اول تولید کننده دنیا قرار می گیرد. بیشترین شرکت های تولیدی کانادا در ۲ استان کبک و انتاریو قرار دارند. از تولیدات کشور کانادا می تواند به مواد غذایی، چوب، کاغذ، تولیدات فلزی، صنایع شیمیایی و نفت اشاره کرد.
موقعیت جغرافیایی کانادا
کانادا از شمال به اقیانوس منجمد شمالی و از سمت شرق همجوار با اقیانوس اطلس است، همچنین با اقیانوس آرام از سمت غرب و با کشور آمریکا از سمت جنوب در همسایگی قرار گرفته است. کشور کانادا از سه قلمرو تشکیل شده است و این کشور 10 استان دارد. از نظر اقتصادی مهم ترین استان کانادا استان انتاریا می باشد که شهر تورنتو نیز در این استان قرار گرفته است. کشور کانادا به علت سرمای زیاد بخش وسیعی از آن خالی از سکنه می باشد. این کشور منابع طبیعی بسیاری دارد و از نظر آب و هوایی اب و هوای سرد و خشک دارد. آبشار نیاگارا در این کشور قرار گرفته و با وجود این که آب و هوای این کشور سرد و خشک است اما دریاچه های بسیاری را در خود جای داده است
درباره اوضاع اجتماعی و اقتصادی کانادا
در مورد اقتصاد کانادا می توان گفت کشور کانادا در ردیف ثروتمندترین کشورهای دنیا قرار گرفته است. استان های کبک و انتاریو از بزرگ ترین استان های کانادا به شمار می رود و از طرفی بیشترین شرکت ها در این دو استان قرار دارد. این دوستان اثر بسیاری در اقتصاد این کشور دارد. درباره کانادا و در مورد نظام آموزشی کانادا می توان گفت سیستم اموزشی در هر ایالت این کشور با سایر ایالت های تفاوت هایی دارد. آموزش در کشور کانادا در اکثر ایالت ها تا سن 16 سالگی اجباری می باشد. در کانادا سال تحصیلی مدارس از ماه آگوست و یا اوایل سپتامبر آغاز می شود و تا پایان ژوئن ادامه دارد.
دانش آموزان کشور کانادا در مقطع ابتدایی 8 سطح درسی را می گذارنند و در دبیرستان تحصیلات خود را تا سطح 12 تکمیل می کنند. در کانادا هر دو نوع مدارس دولتی و خصوصی وجود دارد و تا مقطع دبیرستان دانش اموزان می توانند از تحصیلات رایگان بهره مند شوند اما پس از گذارندن سطح 12 نیازمند به حضور در دانشگاه ها هستند که باتوجه به رشته و دانشگاه نیاز به پرداخت هزینه دارند، هرچند که در بعضی دانشگاه ها دولت تا حد قابل توجهی پرداخت هزینه های تحصیل را تقبل می کند اما باز هم تحصیل در کانادا رایگان نیست.