ازمیر

European Alps

ازمیز

ازمیر یکی از مهم‌ترین و زیباترین شهرهای ترکیه و در واقع بزرگ‌ترین شهر آن پس از آنکارا و استانبول است. این شهر دیدنی، در ساحل دریای مشهور اژه واقع شده و جمعیتی برابر با ۴ هزار نفر را دارا می‌باشد. موقعیت برجسته این شهر به عنوان منطقه‌ای بندری، صنعتی و تجاری ارزشی خاص به آن بخشیده و آن را در ردیف پرگردشگرترین شهرهای ترکیه قرار داده است. علاوه بر این، وجود آثار و جاذبه‌های تاریخی بی‌نظیر و دیدنی، سواحل شگفت‌انگیز و زیبای ماسه‌ای، شهرهای باستانی فوق‌العاده زیبا و جذاب، پارک‌ها و بی‌شمار جاذبه‌های دیگر در جذب گردشگران و علاقمندان به سیر و سیاحت به ازمیر اثری شگرف دارند.

ازمیر یکی از تاریخی‌ترین مناطق کشور ترکیه است که قدمت آن به ۶۵۰۰ سال قبل از میلاد می‌رسد و بسیاری از دوره‌های تاریخی ازجمله عصر آهن، عصر طلایی را شاهد بوده است. در این مطلب به سراغ حقایق جالب درباره ازمیر ترکیه رفته‌ایم، با ما همراه باشید تا این شهر تاریخی را بهتر بشناسید:

. ازمیر یکی از شهرهای ساحلی ترکیه است که در دریای اژه واقع شده است و از مهم‌ترین شهرهای غرب ترکیه شناخته می‌شود. ازمیر همچنین یکی از بندرهای مهم تجاری منطقه ترکیه شناخته می‌شود و هرساله گردشگران زیادی را جذب می‌کند.

. بر اساس داستان‌ها و افسانه‌ها جنگجویان افسانه‌ای، «آمازون‌ها» این شهر را به نام ازمیر، نام‌گذاری کرده‌اند

ازمیر منطقه‌ای خوش آب و هوا با کشاورزی پررونق است و همین مسئله باعث شده تا در طول تاریخ مورد توجه اقوام مختلفی قرار بگیرد.

ازمیر منطقه‌ای خوش آب و هوا با کشاورزی پررونق است و همین مسئله باعث شده تا در طول تاریخ مورد توجه اقوام مختلفی قرار بگیرد.

آب و هوای منطقه ازمیر را می‌توان آب و هوای گرم و مدیترانه‌ای دانست. در بسیاری از روزهای زمستان دمای هوای ازمیر به زیر صفر هم می‌رسد، ولی در اکثر روزهای سال ازمیر هوای مطبوعی دارد. ازمیر در فصل تابستان یکی از بهترین مکان‌های دنیا برای ورزش‌های آبی است

 

اطلاعات تور:

  • همه روزه تور خرید "گشت شهری